Produkty COLWAY


Filtry

Zastosowanie

Zastosowanie

Ilość

Ilość

Cena

Cena

  • 215,00 zł - 587,00 zł

Baza wiedzy


Kolagen naturalny

Rynek kosmetyków jest pełen najróżniejszych preparatów mających poprawić kondycję skóry, zapewnić jej regenerację, czy opóźniać efekty starzenia, a sporo z nich co rusz obwoływanych jest mianem przełomowych. Dla przykładu jakiś czas temu świat oszalał na punkcie retinolu, ceramidów, potem kseroniny, kwasu hialuronowego i tak dalej. Producenci w kampaniach marketingowych mniej lub bardziej pośrednio powoływali się na sensacyjne badania kliniczne, a każda z tych substancji miała gwarantować niesamowite efekty i to często w bardzo krótkim czasie.

Jak na tle tych „rewolucyjnych” środków do pielęgnacji skóry wypada kolagen naturalny? Jest to jeden ze związków umieszczanych w składzie różnego rodzaju kremów już od dłuższego czasu, bo od lat 80-tych ubiegłego wieku. Jak plasuje się wśród ogromu naturalnych i wytworzonych drogą bioinżynierii wiodących substancji kosmetycznych?

Skąd pomysł na kolagen?

Białka kolagenowe są naturalnym składnikiem budulcowym organizmu człowieka, a ściślej rzecz ujmując, kości (stanowiąc rusztowanie, które wysycane jest minerałami) oraz łącznej – czyli ścięgien, więzadeł, stawów i w ogromnej mierze skóry. To właśnie kolagen stanowi aż 75% suchej masy skóry. Bez kolagenu skóra nie może istnieć, a jego ubytki w bezpośredni sposób skutkują zmarszczkami, jej zwiotczeniem, oraz innymi uszkodzeniami. Również rozstępy są wynikiem niedostatecznego tempa produkcji kolagenu w trakcie rozbudowy masy organizmu – na przykład w trakcie nabierania wagi, gwałtownego nastoletniego wzrostu, czy ciąży.

Niestety „z wiekiem rozpad kolagenu w organizmie następuje szybciej niż jego tworzenie” – podaje dermatolog Whitney Bowe, autorka książki The Beauty of Dirty Skin. Ocenia się, że od 25-go roku życia tracimy około 1% kolagenu rocznie, a w ciągu pierwszych pięciu lat przekwitania, aż około 30 procent.

Czy kolagen naturalny działa?

Jak podaje Nutrition Business Journal, firma zajmująca się badaniami rynku, szacuje się, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych w roku 2020 konsumenci przeznaczą 293 miliony dolarów na suplementy kolagenowe, co oznacza ogromny wzrost w zestawieniu z zaledwie 50 milionami przeznaczonymi na ten cel w roku 2014. Z uwagi na rosnący udział kolagenu w produkcji dań i napojów, a także w chirurgii estetycznej, spodziewane wydatki na kolagen w skali świata wyniosą do 2025 roku 6,5 miliarda dolarów.

(źródło: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/news/20191212/collagen-supplements-what-the-research-shows)

Niezależne badania przeprowadzone na uniwersytetach w Kolonii, Hamburgu, Sao Paolo i Jokohamie – w tym z zastosowaniem „podwójnie ślepej” próby – wykazały, że kolagen naturalny stosowany doustnie wpływa pozytywnie na elastyczność, jędrność i gładkość skóry. O ile organizm ludzki otrzymuje w diecie witaminę C – której sam nie jest w stanie wytworzyć – w normalnych warunkach jest w stanie samodzielnie syntetyzować peptydy kolagenowe z zawartych w pożywieniu substratów. Zatem stosowanie kolagenowych preparatów doustnymi ma swoje uzasadnienie – zwłaszcza naturalnym kolagenem rybim, a nie pochodzącym ze świni, bydła czy drobiu. (Źródła: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28244315/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23949208/)

Co jednak sądzić nie tyle o ogólnopojętej suplementacji, a o kuracją celowanej w poprawę kondycji skóry oraz cery twarzy?

Czytaj dalej...

Białko kolagenowe przyjmowane w diecie kontra kolagen na skórę

Problematyczny w kwestii kolagenu jest fakt, że molekuły kolagenu są olbrzymich rozmiarów i zasadniczo nie przedostają się przez pory w skórze. Z resztą sama skóra ma za zadanie izolować organizm od środowiska zewnętrznego. Stąd logiczny jest wniosek, że działanie kolagenu może ograniczyć się jedynie do najbardziej zewnętrznej warstwy cery, jednak nie głębszych jej warstw. I rzeczywiście, podobnie jak wysychająca żelatyna – która składa się głównie z wieprzowych białek kolagenowych – tak wysychający na skórze kolagen zawarty w wielu kremach tworzy film ochronny i powoduje mechaniczne napinanie skóry do momentu jego zmycia. Czy jednak poza taką faktyczną, ale krótkotrwałą redukcją zmarszczek kolagen jest w stanie trwale wypełnić mikrouszkodzenia cery?

Wbrew twierdzeniom sceptyków, tak. Faktem jest, że kolagen jako białko wielkocząsteczkowe nie jest w stanie dotrzeć w formie potrójnej helisy do macierzy komórkowej w skórze właściwej. Jednak pierwszym etapem na drodze do kolagenogenezy (procesu tworzenia nowych włókien kolagenu) jest jego samoistny rozpad po nałożeniu kolagenu na cerę. W wyniku rozpadu, białka kolagenowe uwalniają aminokwasy z których są złożone. Są to: hydroksylizyna, glicyna, prolina, hydroksyprolina. Ponieważ aminokwasy w odróżnieniu od kolagenowego kompleksu białkowego są mikroskopijne, bez przeszkód migrują w głąb skóry, aż do jej warstwy właściwej – epidermy. Tam stają się materiałem budulcowym dla naszych komórek – a konkretnie fibroblastów – które tworzą nasz własny, autogeniczny kolagen, zapewniając skórze jej pożądaną jędrność i elastyczność.

Zmarszczka to mikrouszkodzenie skóry właściwej, mikroblizna, której kremy usunąć nie są w stanie. Ale transdermalny kolagen naturalny jest w stanie powstrzymać, powstrzymać na całe lata, proces powstawania zmarszczek nowych. Uderza w przyczynę a nie skutki – niweluje narastający z wiekiem deficyt kolagenu w skórze głębokiej i skutkujące w jego efekcie zwiotczenie skóry oraz utratę jej jędrności. Nie warto zatem odkładać kuracji kolagenowej w czasie. Błędem byłoby również traktowanie preparatów kolagenowych jako rozwiązania dla cery dojrzałej.

Podsumowując: to prawda, że wielkocząsteczkowe kompleksy białkowe kolagenu nie mogą przenikać przez skórę – jednak twierdzenie, że kolagen naturalny jest z tego powodu nieskuteczny mija się z faktami. Dlaczego?

Kąpiele królowej Kleopatry a transdermalność kolagenu

Kiedy mowa o przenikaniu kolagenu naturalnego w głąb skóry – czyli tak zwanej transdermalności – należy pamiętać o tym, że po jego aplikacji na skórę, ulega on naturalnemu rozpadowi na aminokwasy, a te bezcenne składniki budulcowe swobodnie migrują w głąb cery zapewniając jej odżywienie i stając się źródłem niezbędnych zasobów kluczowych w procesie skutecznej odbudowy naszej skóry. Aminokwasy, czyli składniki budulcowe białek, są transdermalne (źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16546829/). Zapewne żyjąca w pierwszym wieku przed naszą erą egipska królowa Kleopatra nie zdawała sobie z tego sprawy biorąc kąpiele odmładzające w mleku, ale obecne w nim aminokwasy istotnie są zdolne przenikać w głąb cery i ją skutecznie odżywiać. Szczególnie cennymi z nich są, aminokwasy pozwalające na odbudowę kolagenu ustrojowego– mówiąc wprost pochodzące nie tyle z mleka, ile z kolagenu rybiego.

Potwierdzona wartość kolagenu naturalnego

Obecny na rynku produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry kolagen, utrzymuje się w sprzedaży już od dziesiątków lat. Sceptycy twierdzą, że to przypadek. Czy jednak miliony kobiet stosujących go codziennie rzeczywiście nie potrafią rozróżnić prawdy od fikcji marketingowej? Wyniki badań nad transdermalnością aminokwasów kolagenowych – w szczególności pochodzących z peptydów rybich – potwierdzają prawdę znaną po części już od czasów starożytnego Egiptu: aplikowanie wyselekcjonowanych produktów białkowych na skórę sprzyja jej pielęgnacji oraz poprawie jej kondycji. Z drugiej strony skutki odkładania kuracji kolagenowej w czasie pozostają niestety nieodwracalne.

Regularne, optymalnie codzienne stosowanie kolagenu naturalnego wpływa na:

  • poprawę nawilżenia i uelastycznienie skóry
  • redukcję deficytu kolagenowego
  • spowolnienie procesów starzenia cery
  • poprawę spoistości skóry
  • wizualne wygładzenie blizn i rozstępów
  • wzmocnienie luźnej skóry (także na pośladkach, udach i piersiach)
  • regenerację włosów i paznokci

O czym należy pamiętać?

Kolagen naturalny ma formę żelu złożonego z trójhelikalnych kompleksów białkowych zatrzymujących wodę i substancje lipofilowe, jedynie pod warunkiem, że przechowywany jest w temperaturze do maksymalnie 26°C. Z tego powodu wszystkie jego odmiany dedykowane dla różnych partii ciała (Colway Platinum, Colway Siver, Colway Graphite) umieszczane są w specjalnych termoizolacyjnych opakowaniach. Należy go aplikować na umytą, jeszcze wilgotną skórę. Dla poprawy biodostępności kolagenu rekomendowane jest regularne odświeżanie skóry peelingiem i usuwanie zalegających, martwych warstw zewnętrznego naskórka. Po nałożeniu kolagenu naturalnego można stosować balsam lub inny kosmetyk pielęgnacyjny na dzień lub na noc.

Stosowanie kolagenu naturalnego jest zasadniczym elementem kuracji kolagenowej Colway.

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Kolagen Naturalny PLATINUM 50 ml

Kolagen Naturalny PLATINUM 50 ml

Kolagen Naturalny Platinum 50ml polecany jest do pielęgnacji twarzy i dekoltu oraz do delikatnych partii ciała. Nieinwazyjnie daje efekt liftingu twarzy. Skutecznie wspomaga w zabiegach rewitalizujących cerę dojrzałą i regeneruje skórę po zabiegach chirurgii plastycznej. Regularnie stosowany powstrzymuje procesy starzenia się skóry.

Cena 277,00 zł
Kolagen Naturalny PLATINUM 100 ml

Kolagen Naturalny PLATINUM...

Kolagen Naturalny Platinum polecany jest do pielęgnacji twarzy i dekoltu oraz do delikatnych partii ciała. Wspomaga zabiegi rewitalizujące cerę dojrzałą, nieinwazyjnie daje efekt lifting twarzy i regeneruje skórę po zabiegach chirurgii plastycznej. Regularne stosowanie zatrzymuje procesy starzenia się skóry.

Cena 417,00 zł
Kolagen Naturalny PLATINUM 200 ml

Kolagen Naturalny PLATINUM...

Kolagen Naturalny Platinum polecany jest do pielęgnacji twarzy i dekoltu oraz do delikatnych partii ciała. Nieinwazyjnie daje efekt liftingu twarzy. Skutecznie wspomaga w zabiegach rewitalizujących cerę dojrzałą i regeneruje skórę po zabiegach chirurgii plastycznej. Regularnie stosowany powstrzymuje procesy starzenia się skóry. 

Cena 587,00 zł
Kolagen Naturalny SILVER 200 ml

Kolagen Naturalny SILVER 200 ml

Kolagen Naturalny Silver jest zalecany do stosowania na całe ciało, również do masażu energetyzującego, pielęgnacji po depilacji i po opalaniu. Wyśmienity we wszystkich kuracjach poprawiających jakość skóry, jej elastyczność i jędrność. Regeneruje skórę po oparzeniach, otarciach, skaleczeniach, odmrożeniach, siniakach. Regularne stosowanie daje pozytywne efekty w zwalczaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych, cellulitu, rozstępów, blizn i bliznowców.

Cena 457,00 zł
Kolagen Naturalny SILVER 100 ml

Kolagen Naturalny SILVER 100 ml

Kolagen Naturalny Silver jest zalecany do stosowania na całe ciało, również do masażu energetyzującego, pielęgnacji po depilacji i po opalaniu. Wyśmienity we wszystkich kuracjach poprawiających jakość skóry, jej elastyczność i jędrność. Regeneruje skórę po oparzeniach, otarciach, skaleczeniach, odmrożeniach, siniakach. Regularne stosowanie daje pozytywne efekty w zwalczaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych, cellulitu, rozstępów, blizn i bliznowców.

Cena 307,00 zł
Kolagen naturalny Graphite 200ml

Kolagen naturalny Graphite 200ml

Oferowany kolagen naturalny występuje w postaci szarego żelu. Zalecany do pielęgnacji i wygładzania włosów, paznokci i do kąpieli. Stosowany jest także do kuracji stawów, pielęgnacji skóry pogrubionej i stwardniałej. Pomaga także w odbudowie włókien kolagenowych, przez co zmniejsza widoczność żylaków i poszerzonych naczynek na ciele. Kolagen naturalny Graphite intensywnie odbudowuje i odżywia oraz doskonale pobudza procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu zaobserwujesz szybkie, zadowalające efekty.

Cena 367,00 zł
ATELOKOLAGEN COLWAY 50ml

ATELOKOLAGEN COLWAY 50ml

Wyjątkowe połączenie trzech rodzajów kolagenu skomponowane w jeden unikalny kosmetyk zwiększający zwartość i sprężystość skóry oraz skutecznie przeciwdziałający skutkom upływającego czasu. Produkt uszlachetniony jest proteinami jedwabiu i złotem koloidalnym by nadać cerze niewiarygodną gładkość i zapewnić idealne nawilżenie. Dopełniony delikatnym, naturalnym różanym zapachem.

Cena 319,00 zł
Kolagen Vege Colway

Kolagen Vege Colway

45 ml

W 100% roślinny Kolagen Vege COLWAY - rewolucyjny dermokosmetyk nie tylko dla wegan!

Kolagen Vege COLWAY - to pierwszy taki na świecie, realnie dostępny na rynku kosmetyk z roślinnym zamiennikiem kolagenu zwierzęcego, inspirowany filozofią i etyką wegańską.

Cena 237,00 zł
Kolagen Diamentowy

Kolagen Diamentowy

Pojemność: 50 ml

Esencja transdermalnych peptydów – kosmetyk do luksusowej, pełnowymiarowej rewitalizacji, regeneracji i odmłodzenia skóry. Kolagen Diamentowy to absolutna innowacja biotechnologiczna 2022 roku – jest pierwszym na świecie kosmetykiem o udokumentowanej wynikami badań znakomitej przenikalności przez skórę. Zastosowana w tym produkcie unikatowa technologia stanowi chroniony patentem owoc odkryć polskich biochemików, a COLWAY posiada wyłączne prawo korzystania z tego nadzwyczajnego wynalazku. 

Cena 309,00 zł
Kolagen Natywny DNA

Kolagen Natywny DNA

Pojemność 50 ml

Kolagen jest „proteiną młodości”, która stanowi ponad 30% masy białka ludzkiego i do 70% białek skóry. Wraz z innymi składnikami macierzy tworzy w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje jej sprężystość i jędrność, wiąże wodę i stanowi o kondycji tkanki łącznej czyli w istocie o kondycji całego organizmu. Jego deficyt (spadek syntezy) jest główną przyczyną powstawania zmarszczek, co następuje już od 25 roku życia. 

Cena 305,00 zł
Kolagen Natywny PURE

Kolagen Natywny PURE

Pojemność 50 ml

Kolagen Natywny Pure to kolagen w czystej postaci, odporny na temperaturę i posiadający pH ok. 5,5 – idealne dla Twojej skóry. To preparat o silnym działaniu przeciwstarzeniowym. Skutecznie odsuwa w czasie procesy powstawania nowych zmarszczek. Zalecany do pielęgnacji twarzy, szyi,  dekoltu i całego ciała. Przynosi ulgę cerze podrażnionej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi. Natychmiast po aplikacji wygładza i napina skórę.

Cena 215,00 zł
Kolagen Natywny GOLD

Kolagen Natywny GOLD

Pojemność: 50 ml

To preparat o działaniu przeciwstarzeniowym, odsuwa w czasie procesy powstawania nowych zmarszczek. Zalecany do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Wzbogacony składnikami o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Zastosowane złoto koloidalne w synergii z peptydami kolagenu działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę mikroelementów, stymuluje proces oczyszczania skóry. Ma naturalną dla skóry kwasowość pH=5,5. Polecany dla osób, które borykają się z niedoskonałościami skóry, trądzikiem, stanami zapalnymi.  Działa naprawczo i regenerująco. 

Cena 275,00 zł
Sposoby na wzmocnienie odporności

Sposoby na wzmocnienie odporności

W dobie zagrażającej nam wszystkim pandemii koronawirusa, wiele osób podejmuje rozmaite starania, by możliwie w jak największym stopniu wzmocnić swój układ immunologiczny. Jakie mamy na to sposoby? Jak może w tym pomóc mało znana lunazyna?

Czytaj więcej ❭
Kolagen naturalny także dla vegan!

Kolagen naturalny także dla vegan!

Kolagen Vege to najnowsza oferta Colway.

Czytaj więcej ❭
Kolagen naturalny w produktach Colway

Kolagen naturalny w produktach Colway

Kolagen to wolne od chemicznych ingerencji rozwiązanie problemów związanych z niezadowalającym wyglądem skóry, włosów i paznokci. Jest to substancja o udowodnionym i przebadanym działaniu klinicznym, której wpływ na cały organizm jest nie do...

Czytaj więcej ❭