Produkty COLWAY


Baza wiedzy


Kolagen naturalny także dla vegan!

Kolagen naturalny także dla vegan!

Dobrze wiemy, że weganizm to nie tylko dieta, ale określony styl życia. To swoista filozofia Weganie unikają w swoim życiu wszystkich produktów odzwierzęcych oraz np. preparatów kosmetycznych testowanych na zwierzakach. Słynny kolagen naturalny marki Colway pozyskiwany jest ze skór ryb słodkowodnych, a dokładnie tołpygi białej. W jaki więc sposób weganie mogą swobodnie korzystać z tego dobrodziejstwa natury?

Światowy sukces

Od kilku lat trwały prace nad wegańskim kolagenem. Sukces osiągnięto pod koniec 2019 roku, a światu został on ogłoszony na konferencji w Jachrance w sobotę 12 października. Polscy biochemicy odnieśli ogromne zwycięstwo w pozyskiwaniu kolagenu z roślin. Jak do tego doszło?

Jak powstał Kolagen Vege?

Kolagen Vege to kolagen, który nie zawiera żadnych substancji i składników odzwierzęcych. A więc skąd pozyskano kolagen naturalny, który ma takie same właściwości jak kolagen tradycyjny? Zespół biochemików pod dowództwem Olimpii Baranowskiej opracował sposób pozyskiwania najważniejszego aminokwasu – aktywnej biologicznie hydroksyproliny ze ścian komórek alg zielenicowych (Chlorella vulgaris). Dlaczego jest to tak ważne? Hydroksyprolina bierze największy udział w nieprzerwanej biosyntezie kolagenu.

Z czego składa się Kolagen Naturalny Vege Colway?

Kolagen Naturalny Vege składa się 100% z naturalnych, roślinnych składników pozyskanych z upraw prowadzonych w naszym kraju pod czujnym okiem biotechnologów marki Colway. Oprócz pierwszego w kosmetologi fitokolagenu w skład Kolagenu Naturalnego Vege wchodzą: aloes, ekstrakt z owoców kasztanowca, ekstrakt z owoców dzikiej róży, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, ekstrakt z żeń-szenia, wyciąg z oczaru wirginijskiego. Woda, która została użyta w tym żelu to woda z orzecha kokosa. Każdy z tych składników ma inne właściwości, a złożone w jeden dermokosmetyk dają niesamowity efekt.

Jakie jest działanie Kolagenu Naturalnego Vege?

Kolagen Naturalny Vega podobnie jak jego pierwowzór ma bogate działanie: nawilża, regeneruje skórę, chroni przed czynnikami zewnętrznymi, poprawia elastyczność skóry przez co zmniejszają się zmarszczki, działa odmładzająco, liftingująco i ujędrniająco, redukuje zaczerwienienia itd. Warto zapoznać się z opisem tego kosmetyku zamieszczonym na naszej stronie.

Kolagen Vege Colway

Kolagen Naturalny Vege to naprawdę wyjątkowy kosmetyk przeznaczony szczególnie dla wegan, ale nie tylko. Jeśli zależy Ci na stosowaniu dermokosmetyków pochodzenia roślinnego, nietestowanych na zwierzętach, a posiadających bardzo ważne dla naszego organizmu właściwości to zachęcamy do nabycia tego produktu.