Produkty COLWAY


Baza wiedzy


Kolagen naturalny Graphite 100ml

227,00 zł

Kolagen naturalny Graphite intensywnie odbudowuje i odżywia oraz doskonale pobudza procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu zaobserwujesz szybkie, zadowalające efekty. Oferowany kolagen naturalny występuje w postaci szarego żelu. Zalecany do pielęgnacji i wygładzania włosów, paznokci i do kąpieli. Stosowany jest także do kuracji stawów, pielęgnacji skóry pogrubionej i stwardniałej. Pomaga także w odbudowie włókien kolagenowych, przez co zmniejsza widoczność żylaków i poszerzonych naczynek na ciele. 

Ilość

Kolagen to ok. 70% białek naszej skóry, to cała tkanka łączna, to około 30% naszej łącznej masy ciała. Ubytki tego kluczowego składnika w skórze związane z wiekiem powodują jej zwiotczenie i tworzenie się zmarszczek. Stosując Kolagen Naturalny Graphite stymulujemy własne fibroblasty (komórki odpowiedzialne za jego wytwarzanie) i aktywujemy produkcję naszego naturalnego kolagenu.

Elastyna to współpratnerskie białko kolagenu. Niezbędna jest do zachowania doskonałej sprężystości skóry. Dzięki niej Twoja skóra będzie odporniejsza na zmianę kształtu i rozciąganie.

Kwas mlekowy, zapewniając piękny, równomierny i promienny koloryt cery. Ten organiczny komponent delikatne wygładzi zrogowaciały naskórek, doskonale rozjaśni Twoją skórę i pobudzi jej komórki do wytwarzania cennych ceramidów utrzymujących wodę w skórze.

Skład INCI

Aqua, Collagen, Elastin, Lactic Acid, Caprylyl Glycol, Spośród tysięcy wieloskładnikowych, przesyconych chemią i alergizujących preparatów kosmetycznych, Kolagen Naturalny wyróżnia się niezwykle prostym, nieobciążającym składem.

Sposób użycia i porady

Kolagen naturalny Graphite Colway rozprowadzamy po skórze wmasowując do całkowitego wchłonięcia. Następnie po kilku (około dwóch) minutach aplikujemy balsam pielęgnacyjny.

Ze względów czysto estetycznych, biorąc pod uwagę ciemniejszy pigment żelu, zalecane jest aplikowanie go na miejsca mniej widoczne (np. dłonie, stopy, nogi) oraz włosy. Kolagen nakładać należy na uprzednio oczyszczoną i zwilżoną wodą skórę.

Kolagen na włosy

Nanosimy kolagen na świeżo umyte, osuszone ręcznikiem włosy. Wmasowujemy w skórę głowy i włosy, po kilku minutach (około dwóch) możemy aplikować kosmetyki do stylizacji włosów.

Można również stosować jako maskę wmasowując żel w skórę głowy oraz pozostawiając na umytych włosach przez ok. 20 minut, następnie spłukując – ewentualnie pozostawić bez spłukiwania. Na włosy można także zastosować płukankę roztworem kolagenu rozpuszczonego w letniej (ale nie nazbyt ciepłej!) wodzie.

Kolagen na skórę zmatowiałą

Wmasować kolagen w umyte wilgotne stopy lub inne obszary zmatowiałej skóry. Po około dwóch minutach wmasowujemy krem pielęgnacyjny. Ważne (!), by stosowany krem lub balsam odżywczy nie zawierał: kwasów (np. owocowych), cynku, ceramidów ani retinolu. W przeciwnym wypadku kolagen straci swoje właściwości, a stosowanie w tym czasie żelu, nie przyniesie dla skóry pożądanych efektów. Aby wykluczyć takie działania antagonistyczne należy sprawdzać skład każdego współstosowanego produktu kosmetycznego.

Pielęgnacja dłoni kolagenem polega na wmasowywaniu żelu kilka razy dziennie. Na płytkę paznokcia aplikujemy kolagen bez żadnych ograniczeń.

Najlepsze efekty uzyskujemy, stosując z Kolagenem inne produkty z linii pielęgnacyjnej COLWAY. Mogą dzięki temu działać synergicznie i zwiększyć swoją skuteczność.

CO WYRÓŻNIA KOLAGEN NATURALNY GRAPHITE

Sporo informacji na temat korzystnych właściwości bioaktywnego kolagenu – jego transdermalności, działania antiage oraz cech rewitalizujących – zwarto w opisie Kolagenu Naturalnego Platinum i Silver. W opisie tych produktów znaleźć można opis ich fenomenalnej charakterystyki włącznie ze zdolnością aktywacji fibroblastów do regeneracji, ujędrniania, poprawy spoistości i nawilżenia skóry.

Czym zatem różni się Kolagen Naturalny Graphite od pozostałych produktów dostępnych w naszej ofercie? Należy zaznaczyć, że w niczym nie ustępuje on naszym pozostałym kolagenom; ma dokładnie te same właściwości – jest natomiast innego stopnia oczyszczenia. Dlatego stanowi najbardziej ekonomiczną opcję spośród naszego spektrum kosmoceutyków kolagenowych.

14 Przedmioty

Zobacz także