Produkty COLWAY


Baza wiedzy


ODŻYWKA ZAGĘSZCZAJĄCA WŁOSY

149,00 zł

Efekty: zagęszczenie, wzmocnienie, odzywienie

Pojemność: 200ml

Odżywka Zagęszczająca Włosy

Wybitna w skali światowej, kompletna odżywka do włosów. Składniki w niej zawarte umożliwiają pozytywne oddziaływanie i poprawę kondycji włosa na całej jego długości. Zastosowane w tym produkcie holistyczne podejście do pielęgnacji włosów zostało opracowane z uwzględnieniem samej ich budowy.

Ilość


Zrozumienie struktury włosa

Aby skutecznie wpływać na wzmacnianie włosów należy rozumieć ich strukturę. Wyróżnia się zasadniczo trzy strefy włosa:

  • cebulkę włosową (miejsce, gdzie włos się rodzi i rośnie)
  • kanalik włosowy i gruczoły łojowe (miejsce, gdzie włos jest chroniony i zabezpieczany)
  • wyrostek keratynowy, inaczej mówiąc „łodyga” powyżej kanalika włosowego (czyli to, co widzimy i w uproszczeniu nazywamy włosem).

struktura włosa

Co ciekawe, ten ostatni, widoczny na pierwszy rzut oka element, który wystaje ponad warstwę skóry, jest martwy. Właśnie z tego powodu strzyżenie włosów nie boli, tak jak nie boli obcinanie paznokci. Niestety praktycznie wszystkie odżywki do włosów mają kontakt jedynie z tą zewnętrzną częścią, która wystaje ponad kanalik włosowy. Dlaczego „niestety”? Ponieważ ten martwy wyrostek keratynowy popularnie nazywany włosem w rzeczywistości nie podlega odnawianiu, odżywianiu ani wewnętrznej odbudowie. Można go co najwyżej konserwować, na wzór konserwacji i nasączania drewna. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na niepowodzenie w próbach wzmacniania naszej fryzury i redukcji liczby wypadających włosów?

Sekret wzmacniania włosów tkwi w ich podstawie

Należy pamiętać, że kluczem do silnych, naturalnie pięknych włosów jest odżywianie ich już na etapie wzrostu. Silna podstawa włosa to silny włos – tak jak silne, dobrze odżywione korzenie drzewa, to silne drzewo. Ale w jaki sposób dostarczyć niezbędne substancje do zagłębionych w skórze segmentów „produkcyjnych” naszej czupryny?

Odżywka Zagęszczająca Włosy COLWAY wykorzystuje przełomowe rozwiązanie bazujące na działaniu aktywnej diosminy. Koncept wykorzystania jej w tym autorskim kosmetyku zrodził się za sprawą polskiego wynalazcy, doktora chemii Krzysztofa Słonia. Wynika z faktu, że odpowiednio duże stężenie diosminy warunkuje zwiększenie przepływu krwi przez naczynia krwionośne cebulki włosowej (zobacz schemat powyżej). W efekcie każdy z około 100 000 włosów naszej głowy otrzymuje bogactwo składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju i wzrostu. Właśnie to odróżnia Odżywkę do Włosów COLWAY od podobnych produktów tego rodzaju, które mają kontakt jedynie z zewnętrzną częścią włosa.

Dzięki unikalnej formule colwayowskiej Odżywki Zagęszczającej włosy stają się mocniejsze, lepiej nawilżone i zdrowsze. Odpowiednio dobrany skład powoduje, że dzięki naturalnym procesom odnowy, odzyskują swój naturalny kolor jeszcze na początkowych etapach siwienia. Zadbaliśmy też o umieszczeniu w składzie substancji spowalniających przetłuszczanie i poprawiających świeży wygląd fryzury. Odżywka Zagęszczająca Włosy COLWAY może być stosowana do pielęgnacji codziennej.

Sposób użycia

Na mokre włosy nałożyć niewielką ilość odżywki i wmasowywać we włosy i skórę głowy przez jedną do dwóch minut. Następnie spłukać ciepłą wodą. Stosować po każdym myciu włosów.

Do mycia włosów używać Szamponu Zagęszczającego Włosy Colway. Używanie połączenia obu tych produktów znacznie zwiększa efekt zagęszczający, zauważalny w trakcie czesania już po kilku, najpóźniej kilkunastu tygodniach.

Skład INCI

Aqua, Coco-Gliceride, Ceteareth Alcohol, Amodimethicone (and) Cetrimonium Chloride (and) Trideceth-12, Squalane, Hippohae Rhamnoides Oil (Sea Buckthorn Oil), Behentrimonium Chloride, Ceteareth-25, Capryloyl Glycine, Parfum, Ethylheksylglycerin, Phenoxyethanol, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Ethoxydiglycol, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Malic Acid, Diosmine, Perilla Frutescens (Perilla) Seed Oil, Hesperidine.

grapo68
19 Przedmioty

Opis

Zastosowanie
Odżywienie

Zobacz także

SZAMPON ZAGĘSZCZAJĄCY WŁOSY

SZAMPON ZAGĘSZCZAJĄCY WŁOSY

Efekty: Zagęszczenie, wzmocnienie

Pojemność: 200ml

Innowacyjny szampon kolagenowy z aktywną biologicznie diosminą dedykowany dla włosów osłabionych i nadmiernie wypadających. Skutecznie stymuluje odżywia i wzmacnia je od samego miejsca ich wzrostu, od nasady.

Cena 149,00 zł